utorok 27. júla 2021

Očkovaním sa to nekončí a zrejme sa to ním ani nezačalo.

A)

 Napísať, že všetko sa to začalo 15. augusta 1971 by bolo ignorovaním predchádzajúcich, postupných krokov, ktoré robili vlády USA, ako najsilnejšej ekonomiky sveta a krajiny, kde sa platilo a platí svetovou rezervnou menou. Nemám v úmysle ísť až do 19. storočia a písať ako vlády postupne upúšťali od zlatého štandardu a to preto, že tu na to nie je priestor, ale aj preto, že falšovanie tých skutočných peňazí nebolo žiadnou novinkou. V podstate to robili aj rímski cisári. Iba nie v takom ohromnom až desivom rozsahu.*

Čo sa teda stalo v ten spomenutý deň. Prezident Richard Nixon zmrazil ceny v márnom pokuse napraviť to, čo napáchal on a jeho predchodcovia a zavrel tzv. Zlaté okno, čím dolár úplne opustil zlatý štandard. (Rok 1933 a Rooseveltov zákon o trestnom čine držby zlata bol prvý významný krok, kedy dolár začal opúšťať zlato)

Keď mi niekto pár rokov dozadu hovoril, že toto všetko, čo sa tu deje je iba diabolský plán, ktorý zosnovali „reptiliáni“, alebo kto, zvyčajne som sa smial. Ale keď sa na to pozerám z pohľadu dneška a vývoja, ktorý sledujem, naozaj sa to javí, akoby to niekto naplánoval. A nielen to. Akoby naplánoval opustenie zlatého štandardu s tým, že nový menový a finančný systém musí skolabovať a stiahnuť so sebou aj „voľný trh“.

Voľný trh je jedným z pilierov kapitalizmu a vyznačuje sa neprítomnosťou regulácie tretej strany, teda strany, ktorá sa priamo nezúčastňuje výmeny. O voľnom trhu v jeho čistej podobe je ťažko hovoriť, ale v zásade platí, že čím je na trhu menej regulácií tým sa trh vyvíja zdravšie. Teda čisto teoreticky: Voľný trh nezažíva hospodárske cykly.*

Prečo hovorím, že v pláne bol taký kolaps, ktorý by so sebou stiahol aj voľný trh? Pretože trh, ako taký, aj napriek zopár reguláciám (teda aj keď nie je voľný)  sa vie dostať z akejkoľvek krízy. Áno, bolí to, ale pokiaľ ľudia veria sebe a dobrovoľnej výmene medzi sebou navzájom, pokiaľ veria interakciám medzi sebou, trh vie vždy nájsť cestu z problémov.

Podľa plánu je teda potrebná kríza takého rozsahu, aby viera v dobrovoľnú interakciu subjektov na trhu dostala vážne trhliny a mohol nastúpiť plne regulovaný trh. (videli ste film Circle, alebo čítali ste Orwella, či Huxleyho? Tak toto tým myslím). *

 Osobne pokladám za veľmi pravdepodobné, že práve v uvedený deň 15.august 1971 sa tento plán naplno spustil. Nemôžem totiž uveriť tomu, že by priemerne inteligentný človek nevedel, že také narábanie s výmennými prostriedkami aké nastalo po roku 1971 skončí absolútnym fiaskom.

 B)

Žijeme v Matrixe. Nie metaforicky, ale skutočne. Ak ste ten film videli viete, že skutočný človek sa nachádzal v sarkofágu plnom nejakej slizkej tekutiny napojený na káble, vyrábajúci bio energiu, živiacu počítače, tvoriace svet obrazov, v ktorom žili ľudia tak, ako to vidíme okolo seba.

Ten sarkofág pokojne môžete vymeniť za byt, životný priestor. Káble vymeňte za naše závislosti na systéme a bio energiu vymeňte za hodnoty, ktoré svojou prácou vytvárame. Koho predstavujú tie despotické a bezcitné počítače nechám na každého predstavivosti.

 

Aby sme dosiahli takú závislosť, akú sme, poniektorí, schopní vnímať, bolo potrebné naštartovať ekonomiku bezprecedentným spôsobom. Nezakrývam, že obrovský technologický skok sa podaril aj vďaka zdanlivo bezodnému zdroju platobných prostriedkov, ktoré síce strácali na hodnote, ale iba zriedkavo tak, že si to ľudia aj všimli. (výnimku tvoria niektoré štáty a doby).

Opustenie zlatého štandardu nakoplo celosvetovú ekonomiku a ja si dovolím tvrdiť, že už vtedy to bolo súčasťou plánu – vytvorenie závislosti. Na dobré sa ľahko zvyká a ťažko sa opúšťa.

 To, čo sa dialo nasledujúce roky si viacerí pamätáme.

Obrovský rozvoj technológií, vývojové skoky, voľné peniaze, úverové krytie čo len troška výnosného obchody komerčnými bankami, tvorba peňazí, multiplikačné efekty, znižovanie povinných bankových rezerv, proste Klondajk.

Na jednej strane by som povedal, že úžasný rozvoj, priam zázrak, bol dôsledok trhu pusteného z reťaze. Tak sa to javí, však? Opak je pravdou.

Trh bol oklieštený o možnosť rozpoznať chybu a to vďaka monopolnej mene s núteným obehom, ktorá sanovala všetko, na čo by trh zareagoval a svoju dynamiku spomalil. („Neboj, všetko vyriešime, vytlačíme nové peniaze.“ Ani trh nedokázal tomuto vábeniu odolať.)

Samozrejme, že tieto hody museli raz skončiť, ale nie pre nenásytnosť trhu a kapitalistov, ale preto, že všetky možné parametre, pri ktorých narušení zaznie na neregulovanom trhu Zvon upozornenia, boli vypnuté. Vďaka tzv. „kvantitatívnemu uvoľňovaniu“. Poplašné zvony sa síce rozkývali, ale proste nezazvonili. Ich srdcia boli obalené do bezcenných papierov, ktoré voláme „peniaze“ vytlačené (lepšie povedané „emitované“) centrálnymi bankami, ktoré mali trh strážiť...

Nebol to vlastne zámer?

 Dnes stojí svetová ekonomika pred krachom. Hovorí sa o ňom už dobré desaťročie. Od roku kedy bol prvý krát v moderných dejinách narušený zlatý štandard (rok 1933) bolo tých kríz deväť. Takých tých väčších.

Od roku 2000 ich bolo päť.

Je najvyšší čas opustiť starý systém a prejsť na nový.

Absolútne najlepšie je to spraviť tak, aby ľudstvo zároveň prestalo veriť na jediný systém, ktorý dokáže ekonomiku vyliečiť. Voľný-Slobodný trh. Dobrovoľné interakcie a SLOBODA jednotlivca.

Ak tomuto ľudia prestanú veriť, nezostáva nič iné, iba otroctvo. To najhoršie zo všetkých. Otroctvo DUCHA.

Jednou ranou zabijú päť múch.

 A+B)

 Vyzerá to ako nejaká konšpirácia, alebo temný plán vládcov sveta z ríše príbehov a rozprávok:

 Je tu vírus SARS Cov-2, ktorý má zobrať ľuďom aj ten zbytok osobnej slobody, ktorú majú. Zločinci mávajú nad rozhorčenými tvárami stupídnymi dôvodmi („čo je to za slobodu, keď ohrozuješ život môjho dedka?!“-Macron júl 2021) a šliapu po základných prirodzených ľudských právach a dokonca aj právach, ktoré sami pred zopár desaťročiami prijali. (napr. bioetický dohovor, alebo norimberský kódex)

Medzi „ekonomickými“ lídrami sa častejšie a so znepokojivou frekvenciou hovorí o „kapitalizme s ľudskou tvárou“, to je taký kapitalizmus, v ktorom firmy nebudú pracovať pre blaho svoje, ale pre blaho spoločnosti (klasický ekonómovia to volajú pravým menom a definujú to ako fašizmus). Vychádza literatúra, ktorá o tom pojednáva a vypočítava chyby „neriadeného“ kapitalizmu a spôsob, ako ho riadiť. O jednej takej knihe chystám rozpravu.*

Otvorene sa hovorí o regulácii súkromných kryptomien (Bitcoin, Monero atď...)vraj preto, aby nás chránili, čo v súvislosti s plánom:

Zaviesť „kryptoeuro“ zoberie poslednú slobodu ľuďom meniť si plody svojej práce tak, ako sami uznajú a ak chcú tak aj anonymne. A nielen to.

Ak jediný spôsob, ako si môžete niečo zaobstarať je platiť to cez nejaké sledované transakcie, a používať na to "mešec", ktorý je centralizovaný na jednom mieste elektronicky, tak v prípade, že sa stanete nepohodlnými, skončili ste.

Proste vás vypnú.

 

Jednou ranou zabijú päť múch.

 

 

Pozn.: Chcel som, aby bol tento článok svojim rozsahom čitateľný. Aby nenudil. Každý odsek končiaci sa hviezdičkou bude predmetom niektorej z mojich budúcich rozpráv naživo na Facebooku, ktorej záznam potom nájdete na www.vedomyzivot.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára